Blog Malířská plátna spuštěn

V našem blogu se budeme zabývat nejen přípravou napnutí malířských pláten, ale všeho, co Vás zajímá a je spojeno s malováním na malířské plátna.

Poradíme Vám, jaké barvy použít, kdy a jak pro jaký záměr k docílení kýženého efektu. Zda zvolit akrylové barvy, pro jejich výhodu rychlého schnutí a bez zápašnost, nebo se raději držet klasických olejových barev pro docílení jejich bezkonkurenční hloubky po dokončení díla.

Jaký závěrečný lak zvolit, pro zakonzervování a adjustaci vašeho výtvarného díla. 

Jaké vybrat malířské plátno. Proč vybrat hrubší malířské plátno s větší gramáží a kdy naopak plátno perfektně hladké pro docílení co nejrealističtějšího detailu.

Správný výběr vám pomůže jednodušeji naplnit Vaše záměry. Tím docílíme skvělého výtvarného díla, který může posloužit nejen k smysluplnému trávení volného času, ale může Vás nasměrovat k dalším výtvarným počinům.

Můžete využívat náš blog a ptát se na vše, co Vás zajímá. Pokud to bude jen trochu možné, všem rádi zodpovíme otázky.

Naše firma Malířská plátna Praha Lerch vznikla na v roce 2003. Jelikož sám maluji a od roku 1998 byla příprava malířských pláten nutností k tomu, abych byl schopen si připravit malířské plátno pro malbu, využil jsem svých schopností a začal napínat plátna ve velkém.

Firma Malířská plátna Praha Lerch začínala vyrábět napnutá malířská plátna v době, kdy se malířské plátno v České republice připravovalo převážně klasickou formou. V tomto případě je každé napnuté malířské plátno ručně připravováno od klížení surového plátna, až po šepsování a konečné broušení plátna dle požadavku klienta.

V současné době je také možno zakoupit malířské plátno předem připravené pro malbu. To znamená, že všechny operace, jak jsem již psal, jsou hotové a na plátno se dá již malovat.

Většinou se prodává malířské plátno v roli. Jednoduše se odstřihne požadovaný rozměr a plátno se na blind rám vypne.

Jaké prostředky potřebujete na vypnutí malířského plátna, si napíšeme v dalších příspěvcích.

Budeme se zabývat jednotlivými produkty, jejich využitím a vzájemnou kombinaci. Již teď se můžete těšit na pokračování. Budeme se také zabývat základem a to jak zvolit dobrý rám a kvalitní plátno. Těšíme se na vaše podněty, které nás zajímají.

Výtvarná dílna